Rezerwacja on-line

Data przyjazdu

Data wyjazdu

Ilość osób

Kod rabatowy

Lokalizacja

 

lokalizacja willi puck

Willa Puck

ul. 1 Maja 12

84-100 Puck

 

e-mail: info@willapuck.pl

telefon: +48 58 746 38 98

Zobacz więcej

Partner e-noclegi.eu

Atrakcje

 

    Puck zachwyca pięknem, spokojem, architekturą, ilością zabytków i miejsc do odpoczynku. Miasto położone jest nad zatoką pucką, a od pełnego morza dzieli Puck tylko 9 km. Miasto idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi, osób starszych czy też miłośników sportów wodnych. Zatoka jest płytka i bardzo ciepła, ruch na ulicach niewielki, a promenada przyciąga mnóstwem atrakcji. Piękny Park im. Feliksa Nowowiejskiego biegnący wzdłuż zatoki przyciąga miłośników spacerów. To jedno z najurokliwszych miejsc Pucka. Gęste i zielone korony ogromnych i leciwych buków skłaniają mieszkańców oraz turystów do długich spacerów i wypoczynku pomiędzy zielonymi alejkami.

 

 

Odpoczywając w Pucku unikamy korków, tłoku i hałasu.

Centralnym miejscem Pucka jest zabytkowy rynek. Rynek posiada średniowieczny układ urbanistyczny z kamienicami z XVIII/XIX w. oraz ratuszem z XIX w. Wyjątkowość miejsca podkreśla też monumentalnie wznosząca się ponad rynkiem wieża kościoła powstałego w XIV w. W maju 2012 została zakończona kompleksowa rewitalizacja rynku. 

 

park


Najstarszym i najcenniejszym zabytkiem Pucka jest pucka Fara. Kościół z cegły i ciosów granitowych budowano etapami pomiędzy XIII a XV wiekiem i znajduje się on na skraju nadmorskiego wzniesienia. Dzięki takiemu położeniu kościół najpiękniej prezentuje się od strony morza.

 

'


Elementem najbardziej charakterystycznym i tworzącym niepowtarzalny klimat miasta jest molo. Rozpościera się z niego widok na przystań jachtową i rybacką, półwysep helski i plaże. Na końcu mola mieści się unikatowa restauracja „ Perła Pucka”, zbudowana w formie koła, z przeszklonymi ścianami, z których roztacza się widok na wody zatoki puckiej.Kolejnym historycznym miejscem Pucka jest port rybacki, gdzie w 1920 roku Józef Haller dokonał zaślubin Polski z morzem.


 

Jednym z najbardziej barwnych miejsc Pucka jest port jachtowy, który przyciąga swoją urodą nie tylko miłośników sportów wodnych.